Lietuvos širdies asociacija dalyvauja tarptautiniame sveikos mitybos projekte “Draugiškas maistas”. Šis projektas yra organizuojamas Lietuvos širdies asociacijos (LŠA) kartu su Italijos širdies ir kraujagyslių prevencijos draugija (SIPREC) ir yra remiamas Pasaulinio širdies tinklo (EHN). Projektą palaiko Visuomenės sveikatos biurai bei Lions klubas Lietuvoje. Projekto leitmotyvu yra pasirinktas nesveiko maisto automatas, kuriuo neretai mokiniai naudojasi.

    Projekto pagrindinis tikslas yra skatinti sveiką mitybą vyresnių klasių mokinių (I, II, III   gimnazijos klasės) tarpe.

Kiti projekto tikslai yra:

 –  mokyti vyresnių klasių mokinius bei jų mokytojus sveikos mitybos;

–  palyginti Italijos ir Lietuvos dviejų miestų mokinių mitybos įpročius bei antropometrinius duomenis;

– palyginti kokį efektą abiejose šalyse duoda 3-4 mėn. intervencija – skatinimas kesiti mitybos įpročius, lyginant su mokiniais, kuriems mokymas nebuvo pravestas.

     Šis projektas yra pilotinis, t.y. planuojama apklausti bei įvertinti antropometrinius duomenis 150 mokinių Lietuvoje ir tiek pat Italijoje. Lietuvoje mokiniai bus tiriami vienoje Vilniaus ir vienoje Panevėžio gimnazijoje. 75 mokiniai pateks į intervencinę grupę, t.y. jie bei jų mokytojai bus mokomi sveikos gyvensenos, tuo tarpu kiti 75 mokiniai bus taip vadinama kontrolinė grupė (jie bus apklausiami ir renkami jų antropomentrinia duomenys neatliekant sveikos gyvensenos mokymo).

     Projektą  pradedame  2022 m. sausio mėnesį Panevėžio Minties gimnazijoje, o kovo mėnesį – Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjuje.   Projekto rezultatai  bus apibendrinti ir pristatomi Italijos širdies ir kraujagyslių prevencijos draugijai bei visiems projekte dalyvavusiems mokiniams, skaitant seminarą apie sveikos gyvensenos svarbą.